Properties Projects in Cyprus Back to Countries List

number of viewers : Register date : Source :

تحصیل و اعزام دانشجو به قبرس

دانشگاه خاور نزدیک که در مرکز کشور قبرس در فضاییگسترده و به صورت مجموعه دانشگاهی پیشرفته و در واقع در حال گسترش ایجاد شده است، دارای بهترین مدارس ، انستیتوها، آزمایشگاه ها، کارگاه های عملیاتی، مراکز رایانه ای، مراکز فرهنگی ،کتابخانه های دارای امکانات، خوابگاه های متفاوت از دید سکونت تعداد اشخاص در اتاق ها و نیز مجزا از نظرمونث و مذکر بودن، محیط های ورزشی روباز و سر پوشیده و استخرهای شنای المپیک، و سایر تجهیزات تفریحی و آموزشی و تأسیسات ورزشی دیگر می باشد. در کنار این کالج آموزش زبان با همکاری اساتید داخلی و خارجی نیز از سایر امکانات  این دانشگاه به شمار می رود. در دانشگاه خاور نزدیک علاوه بر مزایای بیان شده، مرکز تحقیقات و پژوهش بسیار مجهزی نیز قرار دارد که در رده جهانی شناخته شده بوده و همکاریهای نزدیکی با مراکز تحقیقاتی فنی و مهندسی و پزشکی دانشگاه ها و موسسات اروپایی و آمریکایی دارد.

بیمارستانی 500 تخت خوابی با کادری با تجربه در کنار دانشکده پزشکی و دندانپزشکی حیطه ای دیگر برای گذراندن دوره های عملی برای دانشجویان این رشته ها بوده و تنها بیمارستان مجهزی است که در سطح کشور قبرس قرار دارد که هم احتیاج مردم قبرس شمالی و هم قبرس جنوبی را تأمین می نماید. اکنون بیشتر از 90 دانشجو در رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی و بیشتر از 30 دانشجو در رشته های دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی در این دانشگاه از کشور جمهوری اسلامی ایران مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه با توجه به اینکه با دانشگاههای آنکارا و حاجت تپه ترکیه پروتکل همکاری دارد، هر سال زمینه را برای انتقال دانشجویان خارجی در هر رشته ای به این دانشگاهها ممکن می سازد. 

نحوه گزینش دانشجویان ایرانی برای این دانشگاه:

1) قبولی و داشتن نمره مناسب و دارای شرایط در آزمونهای یوس(از دیپلم دبیرستان به بعد)  و یا آلس (برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا) برای دانشجویان خارجی

2) داشتن معدل بیشتر از 17 در سه سال دبیرستان و پیش دانشگاهی برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و معدل 15 در سه سال دبیرستان یا هنرستان برای رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی.

3) شرکت در آزمون ورودی این دانشگاه که از سال 2011 اجرا می شود.

توصیف این مبحث که بسیاری از رشته های این دانشگاه به زبان انگلیسی بوده و لازم است که داوطلب ورود به این دانشگاه دارای مدرک انگلیسی تافل یا آیلتس بوده باشد. در صورت عدم وجود این دو مدرک، داوطلب می تواند در آزمون سطح زبان انگلیسی دانشگاه شرکت نماید و چنانچه نمره معقول را اخذ نماید می تواند به تحصیلات خود ادامه دهد. در صورت عدم آشنایی به زبان انگلیسی نیاز می باشد که به مدت یکسال دوره آموزش زبان را بگذراند.

 

 UNIVECITY OF CYPRUS 

 

 

University of Cyprus

Nicosia

Eastern Mediterranean University

Famagusta

Cyprus University of Technology

Limassol

Open University of Cyprus

Nicosia

European University Cyprus

Nicosia, Limassol

Frederick University

Nicosia, Limassol, Larnaca

University of Nicosia

Nicosia, Limassol, Larnaca

European University of Lefke

Lefka

Neapolis University

Paphos

Cyprus International University

Nicosia

Near East University

Nicosia

Girne American University

Kyrenia

 

مهاجرت کاری به قبرس

کار در قبرس :

قبرس یکی از کشورهای اروپایی میباشد که دارای  دو بخش میباشد که عبارتند از قبرس شمالی و قبرس جنوبیدلیل مشکلی که بین قبرس جنوبی و ترکیه بر سر قسمت های اشغالی وجود دارد قبرس تاکنون به طور کامل وارد پیمان شینگن نشده است. بنابراین کسانی که اقامت موقت قبرس را می گیرند همچنان برای سفر به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا دارند ولی شرایط صدور ویزا و برخورد سفارتخانه ها قابل مقایسه با شرایط موجود در ایران نیست و به راحتی و با ارائه مدارکی که دارد می تواند در مدت ۱هفته ویزای شینگن بگیرد. بدیهی است که این مشکل تا زمان وارد شدن قبرس به پیمان شینگن وجود خواهد داشت.

همچنین اگر کسی ویزای شینگن داشته باشد می تواند پس از ورود به کشور مبدا (صادر کننده ویزا) وارد قبرس شود و در طول مدتی که ویزای شینگن او معتبر است در قبرس بماند.

قوانین اقامت و اجازه کار در قبرس

مجوز اقامت و کار در اروپا توسط کشورهای اروپایی به افراد خارجی (غیر اروپایی) داده می شود. گرفتن اقامت موقت و دائم در اروپا همانند سایر کشورها در سراسر جهان، تابع یک سری مقررات و ضوابط است که با رعایت آنها می توان اقدام به اخذ اقامت نمود. چنانچه فردی اقامت موقت اروپا را کسب نماید، به شرط دارا بودن شرایط لازم می تواند این اقامت را تمدید نماید و پس از سه سال موفق به کسب اقامت دائم قبرس گردد. افرادی که اقامت دائم را از این طریق کسب نمایند مجاز هستند تا برای دریافت پاسپورت اروپایی خود اقدام نمایند که البته این امر مستلزم طی شدن زمانی حدود پنج سال پس از گرفتن اقامت دائم می باشد.

برای کار کردن در کشور قبرس باید اجازه کار از این کشور دریافت نمایید . لازم به ذکر است که دریافت اجازه کار از این کشور به دو صورت میباشد : اول مجوز کسب و کار، دوم مجوز کار استخدامی.

برای کسی که به طور قانونی اجازه اقامت در قبرس را داشته باشد اولی به صورت خودکار صادر می شود. یعنی کسی که خانه ای می خرد و یا با یک قبرسی ازدواج می کند. در مورد دوم باید بگویم، به صورت کلی، قوانین اخذ اقامت و اجازه کار مستقل از خرید ملک می باشند و شما با داشتن یک ملک در قبرس اجازه کار به صورت استخدامی در این کشور را نخواهید داشت. ولیکن چنانچه شما شرایط لازم به منظور کسب اقامت قبرس را دارا باشید می توانید به کمک قوانین حاکم بر کشور قبرس در خصوص اقامت و اجازه کار، مجوز کار در قبرس را کسب نمایید. ضمن اینکه در این حالت شما نیاز به آشنایی کامل به زبان انگلیسی و ارایه و ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری موثق خواهید داشت.  در واقع این روش همان روشی است که شما باید از طرف یک کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید و کارفرما باید بتواند اداره مهاجرت را قانع کند که به کار و تخصص شما نیاز دارد.

شاید لازم باشد در این مطلب  به نکاتی در رابطه با کار در کشور قبرس  اشاره شود . قبرس با داشتن 6 میلیون مسافر توریست در سال که عمدتا از اروپا هستند، بهترین محل برای مشاغل توریستی است. هتل داری، رستوران، مراکز تفریحی، اجاره خانه و ماشین و غیره، آژانس مسافرتی، ورزشهای دریایی، فروشگاه های توریستی، صرافی های بین المللی و بسیاری مشاغل دیگر که در ارتباط با توریسم و گردشگری باشند. قبرس بهشتی برای این کار هاست.

  قبرس با داشتن بزرگترین بندر ترانزیت کالا در مدیترانه یعنی لیماسول، محل مناسبی برای شرکت های تجارتی و صادرات و واردات است. این شرکت ها با شرایط آسان راه اندازی و هزینه های پایین ثبت و مالیات بسیار پایین، بستر تجاری مناسبی برای یک شرکت متوسط یا بزرگ اقتصادی هستند.

 

 کشاورزی و دامپروری در زمینه هایی مانند جو، زیتون، سیب زمینی و مرغ و خوک و گوساله در کشور قبرس حمایت می شوند و رونق خوبی دارند. دولت قبرس نیز از این مشاغل استقبال می کند. کلا در اروپا مشاغلی که اشتغال ایجاد می کنند بسیار مورد حمایت دولت قرار می گیرند. ساخت و ساز املاک و پروژه های ساختمانی نیز رونق خوبی در قبرس دارند. ولی بسیار مهم است که این کار در سطح کوچکی نباشد، یعنی پروژه های کوچک شانس کمتری برای موفقیت دارند. ساخت و ساز در زمینه های توریستی مانند هتل و مراکز تفریحی و غیره نیز که البته سرمایه بیشتری می طلبند بسیار مثمر ثمر هستند. شرکت کلنتیس ساوا که یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی در قبرس است آماده همکاری در پروژه های متوسط و بزرگ در این حوزه ها را دارد. مشاغل خدمات مالی یکی از بهترین و پر کشش ترین کارهای در قبرس هستند. مشاغلی مانند حسابداری و موسسات حسابداری، حقوق تجارت و موسسات مالی مانند بروکر های فارکس و غیره. مالیات پایین یکی از دلایل رغبت این مشاغل به کشور قبرس هستند. در قبرس شما تنها 10 درصد سود خالص اعلام شده خود را مالیات بر درآمد می دهید که تقریبا نصف ایران و یک چهارم انگلستان است.